Scientific and Technical Journal

ELECTROTECHNIC AND COMPUTER SYSTEMS

ISSN Print 2221-3937
ISSN Online 2221-3805
12.05.2017
КОЛОНКА ГОЛОВНОГО РЕДАКТОРА
Шановні читачі та автори нашого журналу!
Радий представити Вам черговий ювілейний номер нашого журналу. Журнал існує вже більше ніж п’ятдесят два роки. Його було засновано в далекому 1965 році під назвою «Електромашинобудування та електрообладнання». У його витоків стояли такі видатні вчені-електротехніки як Констянтин Констянтинович Балашов, Олександр Михайлович Коритін, Лев Полікарпович Петров, Володимир Олександрович Параіл, Ростислав Павлович Герасимяк. Це батьки-засновники нашого журналу, які не тільки зробили його таким, яким він є зараз. Вони заклали фундамент засобу масової інформації нового, дуже високого наукового рівня. Ви напевно знаєте, що важче за все – починати нову справу. На її початку треба докладати багато зусиль, витрачати багато часу та нервової енергії. Усе це зробили ці великі люди. А тепер нам, нащадкам цих видатних вчених, залишилося лише продовжувати їхню справу, лише підтримувати та розвивати журнал. Це теж не легка справа, але вона непорівнянно легша за ту, яку зробили ці люди. Велика їм вдячність від усіх нас – тих хто їх пам’ятає, тих, хто був їхніми учнями, тих, хто завдяки ним склався як фахівець і як людина.
Журнал пережив перебудову, пережив бурхливі дев’яності, коли здавалося, що ані наука, ані вища освіта вже не потрібні. Дякувати Богу, ці часи вже минули, а журнал як існував, так і продовжує існувати.
Більше того, ми намагаємось йти в ногу із часом. Бурхливий розвиток комп’ютерної техніки та інформаційних технологій стирає межу між електротехнікою та електронікою. Без сучасної комп’ютерної і мікропроцесорної техніки тепер важко уявити собі будь-яку електротехнічну систему. Розуміння цього факту призвело до значного розширення тематики журналу. Тепер у журналі друкуються статті з обох напрямків – і електротехнічного і комп’ютерного. Ініціаторами цієї великої справи у 2010 році стали директори інститутів – Олег Андрійович Андрющенко та Світлана Григорівна Антощук. Відповідно, журнал отримав і нову назву – ту, яку Ви бачите сьогодні на його обкладинці.
Зараз триває цілеспрямована робота по включенню нашого журналу до науко-метричної бази SCOPUS. Згідно з вимогами SCOPUS перероблено правила підготовки рукописів статей. Починаючи з цього випуску статті оформлюються вже за новими правилами. Мені вбачається щось символічне в тому, що шлях до світового рівня ми почали з цього, ювілейного випуску журналу. Продовжується робота по наданню кожній статті, що її публікує журнал, коду DOI. Цей код є унікальним ідентифікатором статті, по якому її можна легко знайти в морі сучасної наукової інформації. Ми й далі будемо рухатися в напрямку до рівня всесвітньо відомих провідних наукових видань.
Бажаю всім читачам, авторам, та членам редакційної колегії міцного здоров’я та творчої наснаги. До нових зустрічей на сторінках нашого журналу.

З повагою, головний редактор журналу
«Електротехнічні та комп’ютерні системи»,
доктор технічних наук, професор Д. А. Маєвський

[ © KarelWintersky ] [ All articles ] [ All authors ]
[ © Odessa National Polytechnic University, 2014-2018. Any use of information from the site is possible only under the condition that the source link! ]